Olimpiada de limba germană – faza județeană

Recent, Inspectoratul Școlar Județean (ISJ) Neamț a dat publicității rezultatele etapei județene a Olimpiadei de limba germană:
Nivel A1
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
GRIGORAȘ LETIȚIA
A VII-A
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA CUZA” PIATRA-NEAMȚ
MANCAȘ ADRIANA
PREMIUL I
2
IORDACHE AMALIA IOANA
A VII-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
MITREA ELENA
PREMIUL AL II-LEA
3
AANIȚEI ALEXANDRA
A VII-A
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA CUZA” PIATRA-NEAMȚ
MANCAȘ ADRIANA
PREMIUL AL III-LEA
4
LUNGU GEORGE ALEXANDRU
A VII-A
COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN
TANOVICI ADRIANA
MENȚIUNE
5
MARIAN MAGDALENA GEORGIANA
A VIII-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
MITREA ELENA
PREMIUL I
6
ILIE IOANA LAURA
A VIII-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
MITREA ELENA
PREMIUL AL II-LEA
7
SAVIN PATRICIA IOANA
A VIII-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
MITREA ELENA
PREMIUL AL III-LEA
Nivel A2 gimnaziu
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
MATEI ALESSIA MARIA
AVII-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL I
2
DOBREA DOMINIC
A VII-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
AL II-LEA
Nivel A2 LICEU
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
SOCEA GIORGIA
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
I
CALIFICAT LA ETAPA NAȚIONALĂ
2
ANGHEL MIRCEA OCTAVIAN
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
ELENA MITREA
PREMIUL AL II-LEA
3
PĂDURARU SABINA
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL AL III-LEA
4
COJOCARIU MARIA CEZARA
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL AL III-LEA
5
GRIGORAȘ VICTOR
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN
TANOVICI ADRIANA
MENȚIUNE
 Nivel B1
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
ISTRATE ANDREI
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
ELENA MITREA
PREMIUL I
2
BUDIȘ VIVIANA
A X-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL I
CALIFICAT LA ETAPA NAȚIONALĂ
3
BALTAG ANASTASIA
A X-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL AL II-LEA
4
RUSU ALEXANDRU
A X-A
COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN
TANOVICI ADRIANA
PREMIUL AL III-LEA
Nivel B2
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
GUBENDREANU VLAD
A XI-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL I
2
LINGURARU ANDREI THEODOR
A XII-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
ELENA MITREA
PREMIUL I
CALIFICAT LA ETAPA NAȚIONALĂ
3
PASCARU MONICA
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
ELENA MITREA
PREMIUL AL II-LEA
Nivel C1
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
FILIOREANU DRAGOȘ
A XII-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL I
CALIFICAT LA ETAPA NAȚIONALĂ

Inspector şcolar, prof. Gabriela Puşcălău