Participare reușită la Naționale pentru sportivii de la CS Steel Tonic Piatra-Neamț

Șase copii și juniori ai Clubului Sportiv Steel Tonic Piatra-Neamț au participat sâmbătă, 5 mai, la Campionatul Național de Arte Marțiale. Organizată la Timișoara, competiția a reunit la start 300 de sportivi de la 26 de cluburi din țară.

„Am participat cu Eduard Moisei (6 ani), Eric Pavel (8 ani), Dragoș Dumitriu (10 ani) și cu echipa feminină alcătuită din Amalia Onu, Maria Lupei și Delia Dumitriu, toate având vârstă de 12 ani. Dintre toți, Maria Lupei a obținut primul loc în proba de kumite și s-a clasat pe locul al treilea în proba de kata”, a declarat antrenoarea Andreea Grumăzescu.

În întrecerea seniorilor, antrenoarea Andreea Grumăzescu a triumfat în proba de kumite individual, categoria open.

„Deplasarea noastră la Timișoara a fost posibilă datorită firmei „Cristian Imobiliare”. Acum am început pregătirile pentru următoarea competiție. Aceasta va avea loc la Piatra-Neamț în ziua de 20 mai”, a mai spus, la întoarcerea din Ardeal, Andreea Grumăzescu, antrenoarea sportivilor de la Clubul Steel Tonic Piatra-Neamț.