IȘJ Neamț: Câștigătorii etapelor județene ale Olimpiadei de Matematică și Concursului Național „Adolf Haimovici”

În anul școlar 2017-2018 au avut loc:

  • pe 01.2018, Olimpiada locală de Matematică și Concursul Național de Matematică Aplicată Adolf Haimovici – etapa locală la care au participat 2125 elevi;
  • pe 10.03.2018, Olimpiada județeană de Matematică și Concursul Național de Matematică Aplicată Adolf Haimovici – etapa județeană la care au participat 560 elevi.

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ va avea loc în perioada:

  • 3 – 6. 04.2018 la Negrești Oaș – pentru clasele V-VI;
  • 3 – 7.04.201 la Satu Mare – pentru clasele VII-XII.

Loturile județului Neamț sunt:

Nr. crt. Nume şi prenume elev Unitatea şcolară, localitate Clasa Profesor
1. Luchian Cristian Școala Gimnazială nr. 3 Piatra-Neamț a V-a Paica Mihaela
2. Romaniuc Albert Iulian Colegiul Naţional Roman Vodă Roman a VI-a Constantin Gabriel
3. Nistor Delia Colegiul Naţional Petru Rareş Piatra-Neamț a VI-a Vaculik Livia

 

Nr. crt. Nume şi prenume elev Unitatea şcolară, localitate Clasa Profesor
1. Voicu Mateea Gabriela Colegiul Naţional Petru Rareş Piatra-Neamţ a VII-a Sandovici Adrian
2. Pecheanu Anna Angela Şcoala Gimnazială Nr.3 Piatra-Neamț a VIII-a Paica Mihaela
3. Polenciuc Rareş Colegiul Naţional Roman Vodă Roman a VIII-a Constantin Gabriel
4. Rusu Alexandru Florin Colegiul Național Roman Vodă Roman a VIII-a Leoreanu Anca Loredana
5. Tiuliuliuc Georgiana Colegiul Național de Informatică Piatra-Neamț a VIII-a Dascălu Liliana Carmen
6. Băltoi Teodor Ioan Colegiul Naţional Roman Vodă Roman a IX-a Ursărescu Marian
7. Butelcă Radu Andrei Colegiul Național Roman Vodă Roman a X-a Ursărescu Marian
8. Tanasă Tudor Colegiul Naţional Petru Rareş Piatra-Neamț a X-a Neţa Camelia Elena
9. Okukura Andrew Hiroaki Colegiul Național Roman Vodă Roman a XI-a Ursărescu Marian
10. Roca Ioana Maria Colegiul Naţional Petru Rareş Piatra-Neamț a XI-a Grigoriu Costică
11. Tofan Ioan-Adrian Colegiul Naţional Petru Rareş Piatra-Neamţ a XII-a Grigoriu Costică

CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ADOLF HAIMOVICI – etapa națională va avea loc în perioada 11-12.05.2018 la Iași.

Lotul Județului Neamț este:

Nr.

Crt.

Numele și prenumele elevului Școala Clasa Profil Numele și prenumele

profesorului

1 Ciubotaru Maria-Mihaela Colegiul Național Gheorghe Asachi Piatra-Neamț a IX-a Uman Olaru Cleopatra
2 Acatrinei Carmen Colegiul Național Calistrat Hogaș Piatra-Neamț a X-a Uman Carmen Corfu
3 Stoica Ecaterina Colegiul Național Gheorghe Asachi Piatra-Neamț a XII-a Uman Olaru Cleopatra
4 Humă Răzvan Liceul Tehnologic Vasile Sav Roman a IX-a Tehnic Ciocan Claudia
5 Bulai Petru Ionuț Liceul Tehnologic Vasile Sav Roman a X-a Tehnic Buhai Ilenuța
6 Canschi Marian Liceul Tehnologic Vasile Sav Roman a XI-a Tehnic Ciocan Claudia
7 Ghiuzan Mihai Liceul Tehnologic Vasile Sav Roman a XII-a Tehnic Petrovici Adriana
8 Ignat Carmen Colegiul Național Ștefan cel Mare Tîrgu Neamț a IX-a Ştiinţe ale

naturii

Iosub Maria
9 Istrate Iasmina Elena Colegiul Naţional Petru Rareş Piatra-Neamț a X-a Ştiinţe ale

naturii

Savin Sabina
10 Toma Emilia Colegiul Naţional Petru Rareş Piatra-Neamț a XI-a Ştiinţe ale

naturii

Georgescu Liliana
11 Oglinzanu Gabriela Colegiul Național Ștefan cel Mare Tîrgu Neamț a XII-a Ştiinţe ale

naturii

Iosub Maria
12 Șoroagă C.G. Bianca Colegiul Tehnic Petru Poni Roman a IX-a Servicii Drimbe Monica
13 Corban L. Alexandra Colegiul Tehnic Petru Poni Roman a X-a Servicii Drimbe Monica
14 Petrișor A. Diana Colegiul Tehnic Petru Poni Roman a XI-a Servicii Diaconu Dorina
15 Crăescu Gabriel Constantin Colegiul Tehnologic Spiru Haret Piatra-Neamț a XII-a Servicii Mititelu Cristodor Radu

Îi felicităm pentru rezultate pe toți elevii participanți la olimpiadă și pe profesorii lor, iar elevilor participanți la etapele naționale le urăm mult succes.

Inspector școlar,

Prof. CAMELIA ELENA NEȚA