Lista cu elevii și profesorii premiați la „Sărbătoarea Școlii Nemțene”, ediția 2017

Inspectoratul Școlar Județean (ISJ) Neamț organizează ediția a V-a a „Sărbătorii Școlii Nemțene”, gală de decernare a premiilor de excelență elevilor olimpici și acordarea Trofeului „Domnul Trandafir”.

Evenimentul va avea loc la Teatrul Tineretului, marți, 12 decembrie, cu începere de la ora 14. (ISJ Neamț)

LISTA LAUREAȚILOR – 2017

UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT OLIMPIADA NAȚIONALĂ NUMELE ELEVULUI CLASA PREMIUL ACORDAT DE MEN NUME PROFESOR
1 COLEGIUL NAŢIONAL „PETRU RAREŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ DE FIZICĂ, INDONEZIA, YOGYAAKARTA, LEONTICĂ SEBASTIAN a XI-a Medalie de Argint HARALAMB DOREL
2 COLEGIUL NAŢIONAL „CALISTRAT HOGAŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ DE FILOSOFIE BÂLICI MIHNEA a XII-a MEDALIE DE ARGINT ECATERINA ROMASCU
3 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ A ELENISMULUI (LIMBA NEOGREACĂ) URZICĂ PAULA IOANA a VII-a Premiul al III-lea
4 ŞCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE ALECSANDRI” ROMAN OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ A ELENISMULUI (LIMBA NEOGREACĂ) LEVÎRDĂ VASILE MATEI a VI-a Premiul al III-lea
1 COLEGIUL NAŢIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ CHIRIAC GEORGE a VIII-a Premiul I MERFEA ROMEO
2 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMȚ OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE, CULT ORTODOX COȘULĂ C. DIMITRIE-CĂTĂLIN a X-a Premiul I LAIU VIOREL-ROMUS
3 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR GRIPCĂ DIANA-ELENA a XII-a Premiul I CUCIUREANU GHEORGHE-SANDU
4 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ DUMITRU EMMY-CONSTANTIN a XII-a Premiul I SIDOR RUSU
5 LICEUL TEHNOLOGIC NISIPORESTI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INDUSTRIE TEXTILĂ ȘI PIELĂRIE IACOBUȚI DIANA ALEXANDRA a XII-a Premiul I PASCAL GABRIELA
6 COLEGIUL TEHNIC „ION CREANGA” TG. NEAMT OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MECANICĂ MIRLESCU ANDREI ALEXANDRU a XI-a Premiul I IFTIME IULIAN
IFTIME MIHAELA
7 COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE CARTIANU” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PROTECȚIA MEDIULUI NECHITA VASILICA SORINA a XI-a Premiul I PALEU MARIANA
LUPEI EMILIA
ISTRATE MONICA
PÂRLEA EUGENIA
8 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN ONSS – LICEU – OINĂ Premiul I POPA IOAN
9 ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GHERĂEŞTI ONSS – GIMNAZIU – OINĂ BĂIEȚI Premiul I BLAJ ALINA, BLAJ SEBASTIAN
10 ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BORLEŞTI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ITALIANĂ BURSUC VASILICA a VIII-a Premiul I
11 COLEGIUL NAŢIONAL „PETRU RAREŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ITALIANĂ DĂMIAN SARA a IX-a Premiul I
12 COLEGIUL NAŢIONAL „CALISTRAT HOGAŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ITALIANĂ TELEUCĂ ȘTEFANIA a XI-a Premiul I
13 ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GHERĂEŞTI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA NEOGREACĂ GHERGHELUC RAUL a VII-a Premiul I
14 COLEGIUL NAŢIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA SPANIOLĂ BALCAN DIANA a X-a Premiul I
1 COLEGIUL NAŢIONAL „PETRU RAREŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ NICORESCU BOGDAN a IX-a Premiul al II-lea LILIANA PISTOL
2 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMȚ OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBI CLASICE-LIMBĂ GREACĂ VECHE CHIHAIA MODEST a IX-a Premiul al II-lea ARGATU ILARION
3 LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBI CLASICE-LIMBĂ GREACĂ VECHE DOLIȘ IOAN a XII-a Premiul al II-lea STOICA ANA MARIA IRINA
4 COLEGIUL NAŢIONAL „CALISTRAT HOGAŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA GERMANĂ MODERNĂ MERTICARIU MĂDĂLINA MARIA a X-a Premiul al II-lea la proba de proiect GAVRILUȚĂ MIHAELA
5 COLEGIUL NAŢIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ POLENCIUC RAREŞ a VII-a Premiul al II-lea CONSTANTIN GABRIEL
6 COLEGIUL NAŢIONAL „PETRU RAREŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ APOSTOL ALEXANDRU a VI-a Premiul al II-lea SECARA CRISTINEL
7 COLEGIUL NAŢIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI ALISTAR ȘERBAN-FLORIN a XII-a Premiul al II-lea FLORENTINA UNGUREANU
8 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMȚ OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE, CULT ORTODOX ȘLEAPCĂ N. ALEXANDRU a XI-a Premiul al II-lea DANILIUC MIHAIL
9 LICEUL TEOLOGIC ORTODOX ,,SFINȚII ÎMPĂRAȚI CONSTANTIN ȘI ELENA,, PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE, CULT ORTODOX GÂRBEA IONUȚ-MĂDĂLIN a IX-a Premiul al II-lea OPREA ȘTEFAN
10 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ HORGHIDAN ANASTASIA-IOANA a III-a Premiul al II-lea IRINA-OANA HORGHIDAN
11 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ AILENEI LAURA-VASILICA a XI-a Premiul al II-lea VASILE-DANIEL MIRON-ANASTASIU
12 LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN OLIMPIADA NAŢIONALĂ CORALĂ ANSAMBLUL CORAL „LAUDAMUS” reprezentat de elevul NETEA MARIAN IX-XII Premiul al II-lea GHEORGHE GOZAR
13 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR RĂUCESCU RĂZVAN a XII-a Premiul al II-lea POTOP ŞTEFAN
14 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR SÂRBU MIHAELA a XI-a Premiul al II-lea TANASĂ CAMELIA-TATIANA
15 COLEGIUL TEHNIC „MIRON COSTIN” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CONSTRUCȚII, INSTALAȚII ȘI LUCRĂRI PUBLICE BĂCĂOANU CAMELIA LOREDANA a XI-a Premiul al II-lea CĂRPUŞOR CRINA
STOIA MIOARA
ADĂSCĂLIŢEI MARINELA
16 COLEGIUL TEHNIC FORESTIER PIATRA NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FABRICAREA PRODUSELOR DIN LEMN PARASCHIV PAVEL a XI-a Premiul al II-lea PAIU IULIAN
DUNĂRE CONSTANTIN
17 COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE CARTIANU” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PROTECȚIA MEDIULUI SPÎNU ANA MARIA a XII-a Premiul al II-lea PALEU MARIANA
LUPEI EMILIA
ISTRATE MONICA
18 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ ONSS – GIMNAZIU – HANDBAL BĂIEȚI Premiul al II-lea CABA ADRIANA, CABA RĂZVAN
19 COLEGIUL NAŢIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA NEOGREACĂ LEVÎRDĂ IOANA a VIII-a Premiul al II-lea
20 ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BODEŞTI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA SPANIOLĂ BIZU BIANCA-ELENA a VIII-a Premiul al II-lea
1 COLEGIUL NAŢIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ FĂRCĂȘEL GEORGIANA ALECSIA a VI-a Premiul al III-lea ALEXANDRU PAUL
2 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMȚ OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBI CLASICE-LIMBĂ GREACĂ VECHE URSACHE M. CASIAN a XI-a Premiul al III-lea ARGATU ILARION
3 COLEGIUL NAŢIONAL „CALISTRAT HOGAŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA GERMANĂ MODERNĂ FILIOREANU DRAGOȘ MIHAI a IX-a Premiul al III-lea la proba de proiect GAVRILUȚĂ MIHAELA
4 LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI”, ROMAN OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE, CULTUL ROMANO -CATOLIC DĂNUȚ MIRCEA-ALEXANDRU a X-a Premiul al III-lea SOFRONIE MARIANA
5 COLEGIUL TEHNIC „PETRU PONI” ROMAN OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE, CULTUL ROMANO -CATOLIC PETRIȘOR LAURA CRISTINA a IX-a Premiul al III-lea SUSANU CRISTINA
6 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR HRENCIUC ADRIAN-IONUŢ a XI-a Premiul al III-lea ŢÂRDEA DAN
7 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI” MĂNĂSTIREA NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR LUCA ŞTEFAN a XII-a Premiul al III-lea ŢÂRDEA DAN
8 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ PLEŞCAN DAN-MARIAN a XI-a Premiul al III-lea LEONID CIOBANU
9 LICEUL TEHNOLOGIC ”VASILE SAV” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI, TELECOMUNICAȚII UNGUREANU ALEXANDRU a XII-a Premiul al III-lea STOLNEAN MĂRIOARA
PLOȘNIȚĂ LĂCRĂMIOARA
UNGUREANU MARELENA
CURPĂN DANIEL
10 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PREGĂTIRE SPORTIVĂ TEORETICĂ DUMITRU IOAN RADU a IX-a Premiul al III-lea CAZACU MĂRIOARA
11 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PREGĂTIRE SPORTIVĂ TEORETICĂ RUSU ANA GABRIELA a X-a Premiul al III-lea CAZACU MĂRIOARA
1 COLEGIUL NAŢIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ PUȘCAȘU OTILIA MARIA a V-a Mențiune ALEXANDRU PAUL
2 COLEGIUL NAŢIONAL „CALISTRAT HOGAŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ENGLEZĂ ORUC LUIZA ELISABETA a IX-a Mențiune TANIA BUCUR
3 COLEGIUL NAŢIONAL „CALISTRAT HOGAŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA GERMANĂ MODERNĂ SÎRBU ELENA ANDREEA a XI-a Mențiune la proba de proiect GAVRILUȚĂ MIHAELA
4 COLEGIUL NAŢIONAL „PETRU RAREŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ISTORIE CEORNOLETA CASANDRA CHRISTIANA a X-a Mențiune DORINA LUMINITA DREXLER
5 COLEGIUL NAŢIONAL „CALISTRAT HOGAŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ISTORIE MAZILU CORINA-OANA a XII-a Mențiune MĂTĂSARU-IONESCU DANIELA – ELENA
6 COLEGIUL NAŢIONAL „PETRU RAREŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ SPIRIDON CĂLIN a XII-a Mențiune SANDOVICI VALERICĂ ADRIAN
7 COLEGIUL NAŢIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ BUTIURCĂ MIHNEA a VI-a Mențiune OSTAFE CONSTANTIN
8 COLEGIUL NAŢIONAL „PETRU RAREŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ PASCAL FLAVIA-CRISTIANA a VII-a Mențiune ILIE AIDA
9 COLEGIUL NAŢIONAL „PETRU RAREŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ MANOLE DANIEL a IX-a Mențiune HARALAMB DOREL
10 COLEGIUL NAŢIONAL „PETRU RAREŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ASTRONOMIE ȘI ASTROFIZICĂ PASCAL FLAVIA-CRISTIANA a VII-a Mențiune ONICIUC GRIGORUTA
11 COLEGIUL NAŢIONAL „PETRU RAREŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE FILIP-MURARU ELENA a VIII-a Mențiune IONICĂ FLORICA
12 COLEGIUL NAŢIONAL „PETRU RAREŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE APETROAIE TUDOR-PAUL a X-a Mențiune IONICĂ FLORICA
13 ŞCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE ALECSANDRI” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE LEANCĂ IOANA a VIII-a Mențiune POPA ECATERINA
14 COLEGIUL NAŢIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INFORMATICA DĂSCĂLESCU ȘTEFAN-COSMIN a IX-a Mențiune GHEORGHE MANOLACHE
15 COLEGIUL NAŢIONAL „ȘTEFAN CEL MARE” TÎRGU NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI VASILIU ANA a XI-a Mențiune CRACANĂ IOAN
16 LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI”, ROMAN OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE, CULTUL ROMANO -CATOLIC CIOBANU DANIEL a XI-a Mențiune SOFRONIE MARIANA
17 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 PILDEȘTI CORDUN OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE, CULTUL ROMANO -CATOLIC PĂTĂCHI DENISA a VII-a Mențiune BLAJ PAULINA
18 LICEUL TEORETIC „VASILE ALECSANDRI” SĂBĂOANI OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE, CULTUL ROMANO -CATOLIC PERCĂ DIANA a VIII-a Mențiune GHERGUȚ VALERIA
19 LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE, CULT ORTODOX VIERU STEFAN a X-a Mențiune BĂRLIBA IOAN
20 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ TIMOFTE NATHANAEL a V-a Mențiune IRINA-OANA HORGHIDAN
21 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ ARSENI REBECA-LIA a XI-a Mențiune PETRU AZAHARIOAIE
22 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ PĂDURARU LAURA a X-a Mențiune SORIN-VASILE GĂBUROI
23 LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ CIOBANU TUDOR-GEORGE a IX-a Mențiune MARCEL BALTAG
24 LICEUL TEHNOLOGIC OGLINZI RĂUCEŞTI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ RACHIERU MARIA DENISA a VII-a Mențiune FILIP GHEORGHE
25 LICEUL TEHNOLOGIC ”SFÂNTUL IOAN DE LA SALLE” PILDEȘTI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CONSTRUCȚII, INSTALAȚII ȘI LUCRĂRI PUBLICE DĂMOC MĂDĂLINA TATIANA a XII-a Mențiune PLOȘNIȚĂ TRAIAN
BULGAGIU EUGEN
26 LICEUL TEHNOLOGIC ”VASILE SAV” ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ELECTRIC, ELECTROTEHNIC, ELECTROMECANIC AGACHI ȘTEFAN a XI-a Mențiune PLOȘNIȚĂ LĂCRĂMIOARA
UNGUREANU MARELENA
TUTU MIHAI
27 COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE CARTIANU” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ PODOLEANU MĂDĂLINA IONELA a XI-a Mențiune CERCEL GEORGE
CASIAN MARIAN
28 COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI PIATRA NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MECANICĂ BOIȚĂ I. COSMIN MIHAI a XII-a Mențiune MIHĂEȘ DANIELA
ALBU-IACOB CRISTINA
STAHIE MARIA
29 LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC-ADMINISTRATIV PIATRA NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE TURISM ȘI ALIMENTAȚIE CAPRARU I.R. DELIA ANA-MARIA a XI-a Mențiune DAMIAN ANAMARIA
PANȚIRU TEODORA DOBREA MIHAELA
HODREA LUMINIȚA
30 LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC-ADMINISTRATIV PIATRA NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE TURISM ȘI ALIMENTAȚIE POPA V. ANA-MARIA a XII-a Mențiune DOBREA MIHAELA
DAMIAN ANAMARIA
BURUIANĂ GIANINA
HODREA LUMINIȚA
31 LICEUL TEHNOLOGIC ”ION IONESCU DE LA BRAD” HORIA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE AGRICULTURĂ – CREȘTEREA ANIMALELOR FĂRMUȘ C. PETRICĂ a XII-a Mențiune SAMSON CONSTANTIN
LOZINCĂ DORU
32 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PREGĂTIRE SPORTIVĂ TEORETICĂ DUMITRU ALEXANDRU IONEL a XII-a Mențiune DĂNILĂ GHERGHE
33 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PREGĂTIRE SPORTIVĂ TEORETICĂ TODIRESEI TEODOR-CONSTANTIN a X-a Mențiune CAZACU MĂRIOARA
34 ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GHERĂEŞTI ONSS – GIMNAZIU – OINĂ FETE Mențiune BLAJ ALINA, BLAJ SEBASTIAN
35 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV PIATRA-NEAMȚ ONSS – LICEU – VOLEI FETE Mențiune ASMARANDEI CARMEN LENUȚA
36 COLEGIUL NAŢIONAL „ROMAN VODĂ” ROMAN OLIMPIADA NATIONALA DE LINGVISTICĂ FĂRCĂȘEL GEORGIANA ALECSIA a VI-a Mențiune ALEXANDRU PAUL
37 COLEGIUL NAŢIONAL „CALISTRAT HOGAŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE ARGUMENTARE, DEZBATERE ŞI GÂNDIRE CRITICĂ ”TINERII DEZBAT” TOMA TEODOR a XI-a Mențiune LOSTUN PETRUȚA
38 COLEGIUL NAŢIONAL „CALISTRAT HOGAŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE ARGUMENTARE, DEZBATERE ŞI GÂNDIRE CRITICĂ ”TINERII DEZBAT” MALAICU ANDREI a XI-a Mențiune LOSTUN PETRUȚA
39 COLEGIUL NAŢIONAL „CALISTRAT HOGAŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE ARGUMENTARE, DEZBATERE ŞI GÂNDIRE CRITICĂ ”TINERII DEZBAT” PĂTRUNJEL EDUARD CONSTANTIN a XI-a Mențiune LOSTUN PETRUȚA
40 COLEGIUL NAŢIONAL „CALISTRAT HOGAŞ” PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ITALIANĂ GAVRILUȚĂ ELENA-IUSTINA a X-a Mențiune
41 LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC – ADMINISTRATIV PIATRA-NEAMŢ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ITALIANĂ ȚĂBÎRNAC MARIA-ALEXANDRA a XII-a Mențiune